Konobar (m/ž)

Objavio Fine Food, 31.08.2023. - Sarajevo

Opis posla:

  • Kvalitetno, ljubazno i brzo posluživanje gostiju hranom i pićem
  • Briga o potrebama i željama gostiju te usmjerenost na zadovoljstvo gosta
  • Komunikacija sa ostatkom osoblja unutar prodajnog objekta
  • Primanje narudžbi od gostiju te savjetovanje pri odabiru jela
  • Briga o brzini usluge i dostavljanju narudžbe
  • Briga o higijeni uslužnog prostora, opreme, inventara kao i cjelokupne poslovne jedinice
  • Postavljanje i raspremanje stolova u restoranu
  • Priprema i posluživanje pića i napitaka
  • Briga o pravovremenom popunjavanju i pravilnom čuvanju zaliha namirnica i pića koje se poslužuju
  • Obavezno ispostavljanje računa pri svakoj usluzi te naplata usluge
  • Vršenje pripremnih i završnih radova u poslovnoj jedinici, u skladu sa pravilnikom i uputstvima na nivou Društva
  • Uspješno rješavanje konfliktnih situacija te ljubazno i adekvatno odgovaranje na eventualne prigovore od strane kupaca
  • Pravovremeno i ispravno popunjavanje evidencije definisanih HACCP procedurama
  • Odgovara za blagovremen početak rada poslovnih jedinica u skladu sa odlukom o radnom vremenu, uključujući odgovornost za predaju ključeva od poslovnih jedinica radnicima u drugoj smjeni
  • Obavlja i druge poslove i radne zadatke po nalogu neposrednog rukovodioca

Uslovi:

  • SSS/VŠS-IV/VI
  • Najmanje 1 godina radnog iskustva
  • Komunikativnost, ljubaznost, urednost, spretnost, usmjerenost na zadovoljstvo gostiju
  • Poznavanje jednog ili više stranih jezika (Engleski, Njemački jezik i sl.)