Pravnik (m/ž)

Objavio Fidges upravitelj, 27.08.2024. - Sarajevo

Na osnovu ukazane potrebe “Fidges-upravitelj”d.o.o raspisuje oglas za prijem za radno mjesto: Pravnik (m/ž)

Uvjeti:

  • VSS VII stepen
  • Radno iskustvo na istim ili sličnim poslovima.

Opis poslova:

  • Organizira i rukovodi radom Odjela za pravne poslove;
  • Brine se za sprovođenje poslova i zadataka Odjela u djelokrugu rada;
  • Vrši raspored predmeta i rada izvršiocima poslova i radnih zadataka;
  • Priprema i vrši obradu predmeta te zastupanje na osnovu punomoći pred sudovima i drugim organima;
  • Brine se o planiranju i izvršavanju zadataka te prati propise i praksu i ukazuje na pravilnu prijemu u radu istih;
  • Daje stručna upustva referentima kod preduzimanja radnji u predmetima koje vode;
  • Radi sa strankama, izrađuje izvještaje, analize i sl;
  • Predlaže mjere za optimizaciju troškova sporova, predlaganje sudske nagodbe;
  • Konstantno sarađuje sa predstavnicima etažnih vlasnika stanova i poslovnih prostora;
  • Vodi sporove protiv “Fidges upravitelj” d.o.o. i sporove “Fidges-upravitelj” d.o.o. protiv trećih lica , kao i sve druge vrste postupaka (prekršajne, upravne, parnične...);
  • Vrši poslove pripreme za zaključenje aneksa ugovora, radi konvalidacije ranije zaključenih ugovora;
  • Učestvuje u izradi odluka, zaključaka, ugovora i drugi općih i drugih akata Društva ;
  • Daje prijedlog tumačenja općih akata Društva ;
  • Redovno izvještava direktora Društva o radu u okviru svojih obaveza ;
  • Prati zakonske propise BiH, FBiH i KS, njihovu primjenu i provođenje;
  • Obavlja ostale poslove i zadatke po nalogu neposrednog rukovodioca i direktora Društva.

Vaše prijave možete slati putem opcije "Prijavite se na oglas" ili putem pošte na adresu: Geteova 12, 71000 Sarajevo

Kontakt osoba na broj telefona: 033/712-701