Rukovoditelj prodaje i marketinga - Head of Sales & Marketing (m/ž)

Objavio AL THANI, 26.08.2024. - Sarajevo

Bosmal Arjaan by Rotana, Sarajevo, Bosna i Hercegovina zapošljava dinamičnog i vrlo praktičnog hotelijerskog stručnjaka na poziciji:

Rukovodilac / Voditelj prodaje i marketinga (Head of Sales & Marketing)

Opis posla:

Vaša će uloga uključivati ključne odgovornosti kao što su:

  •  Radi godišnji poslovni/biznis plana (analiza tržišta i konkurencije, prodajne i marketing strategije, kanale prodaje, akcioni plan, te finansijski plan/budžet) za hotel u saradnji sa Rukovodiocem odjela rezervacija i uz nadzor Rukovodioca podružnice koji isti treba da preda na usvajanje Direktoru društva,
  • Priprema i izvršava plan prodaje i marketinga, a koji sadržava prihod, potrebe klijenata i tržište, po odobrenju Rukovodioca podružnice,
  • Uspostavlja i održava aktivne odnose sa našim glavnim bookerima kao što su profesionalni organizatori konferencija, DMC društve, turističke agencije i turistička tijela kako bi poboljšao poslovanje i zadovoljstvo klijenata,
  • Pruža izvrsnu uslugu klijentu kako bi povećao zadovoljstvo i lojalnost klijenta, te osigurao njihovo zadovoljstvo prije i tokom njihovog MICE događaja,
  • Sarađuje sa prodajnim kanalima van hotela (npr. OSO, ASO) kako bi osigurao da su potrebe hotela zadovoljene i da su prodajni napori komplementarni, a ne duplikati,
  • Prisustvuje MICE sajmovima i događajima iz oblasti hotelske industrije,
  • Održava i ažurira podatke o cijenama konkurenata, radi SWOT analize, promocije i strategije i ažurira bazu hotela o podacima klijenata/ugovora,
  • Kreira i implementira odgovarajuće marketinške strategije koje proizilaze iz Marketing plana kako bi osigurao efikasno strateško pozicioniranje i održivost društve i hotela,

 Uslovi:

  • Adekvatno znanje i razumijevanje hotelskog tržišta je neophodno.
  • Idealni kandidat trebao bi trebao imati minimalno dvije godine iskustva istim ili sličnim poslovima, minimalno SSS, dobro poznavanje engleskog jezika, poznavati rad na računaru, te imati izvrsne komunikacijske vještine, kako usmene, tako i pismene.
  • Trebali biste biti dinamični pregovarač sa instinktom za detalje i sposobnošću vođenja do rješenja. Posjedovati snažnu komercijalnu orijentaciju sa širokim poslovnim razumijevanjem i vještinama, kako biste se usredotočili na ključna pitanja sa pažnjom na detalje i tačnost informacija.

Vaše prijave pošaljite putem opcije "Prijavite se na oglas".

Prijavite se na oglas
Ukoliko imate više dokumenata (CV, reference...) predlažemo da ih spojite u jedan dokument (PDF ili docx).
Napišite što detaljnije zašto se prijavljujete baš na ovu poziciju i ukratko se predstavite.

* Obavezna polja