VSS Pripravnik - Web developer (PHP, WORDPRESS, SEO)

Objavio Blossom d.o.o., 06.06.2023. - Sarajevo

Naziv pozicije:  VSS Pripravnik - Web developer

Opis posla:

Blossom d.o.o. traži PHP Software / Web Developer-a sa sposobnošću da konfiguriše wordpress site, teme kao i da razumije i održava sigurnost wordpress stranica.  Dodatna je prednost za kandidate koji su u mogućnosti da samostalno implementiraju i razviju wordpress plugin, poželjno je iskustvo sa SEO strategijama, a samim tim i poznavanje Yoast SEO i sličnih plugina / alata.

Zaduženja i odgovornosti:

-Razvijanje i održavanje WordPress web stranica s fokusom na SEO optimizaciju.

-Rješavanje problema sa sadržajem.

- Periodično praćenje rada web stranice kao i provjeravanje sigurnosti.

-Posvećenost da se ispune dogovoreni ciljevi.

-Izrada strategija za poboljšanje vidljivosti web stranica u tražilicama

- Optimizacija sadržaja, ključnih riječi i meta oznaka kako bi se poboljšao rangiranje u rezultatima pretraživanja kao i usmjeravanje kolega koji vrše redovan unos ponude i blog sadržaja na stranicu.

- Analiza podataka i praćenje performansi web stranica kroz alate kao što su Google Analytics i Google Search Console

-Razvijanje prilagođenih tema i dodataka za WordPress

Eliminatorni preduslovi:

1. VSS Obrazovanje

2.  Osoba treba biti prijavljena na biro Kantona Sarajevo

Mail za prijave: [email protected]

Potrebna znanja i sposobnosti:

  • HTML, CSS
  • Poznavanje JS i PHP skriptnih / programskih jezika.
  • Dobro poznavanje i iskustvo u izradi Wordpress CMS stranica koristeći najbolje prakse.
  • Poznavanje sigurnosnih protokola kao i wordpress plugina za zaštitu.
  • Neformalno iskustvo u razvoju WordPress web stranica i upravljanju sadržajem
  • Snažno razumijevanje SEO principa i prakse
  • Neformalno iskustvo u upotrebi alata za analizu SEO-a kao što su Google Analytics, Google Search Console, keyword analysis i slično.
  • Razumijevanje osnovnih načela web dizajna i prilagodljivog dizajna (responsive design)
  • Sposobnost raditi u timu, ali i samostalno preuzimati inicijativu

Ukoliko ste zainteresovani molimo Vas da nam pošaljete CV i/ili motivaciono pismo na [email protected] sa naznakom "PHP WebDeveloper" u naslovu.

Mjesto rada: Sarajevo
Zaposlenje: Nepuno radno vrijeme
Broj izvršilaca: 1
Moguć rad od kuće (remote): Povremeno