Nastavnik muzičke kulture - 6 časova nastavne norme (m/ž)

Objavio Internationale Deutsche Schule Sarajevo, 27.06.2024. - Sarajevo

Na osnovu člana 88. i člana 94. stav (2) tačka g) Zakona o osnovnom odgoju i obrazovanju Kantona Sarajevo (″Službene novine Kantona Sarajevo″, br. 23/17 i 33/17), člana 3. stav (4), stav (5) i člana 11. Pravilnika sa kriterijima za prijem radnika u radni odnos u predškolskim ustanovama, osnovnim i srednjim školama kao javnim ustanovama na području Kantona Sarajevo (″Službene novine Kantona Sarajevo″, br. 35/17), i Odluke Upravnog odbora Privatna ustanova "INTERNATIONALE DEUTSCHE SCHULE SARAJEVO"- Međunarodna Njemačka Škola Sarajevo, broj: 144/24 od 26.06.2024. godine, raspisuje se

Oglas za posao

Nastavnik/ca muzičke kulture, 6 časova nastavne norme

Međunarodna Njemačka Škola Sarajevo (IDSS), licencirana je privatna ustanova s programom osnovnoškolskog odgoja i obrazovanja (od I do IX razreda), koji se temelje na njemačkom nastavnom planu i programu. Nastava se odvija na njemačkom jeziku ali i na engleskom i B/H/S jezicima, a tokom školovanja učenici stiću znanja iz različitih područja, iz različitih predmeta: Lingvističko-književno-umjetničko područje; Matematičko-znanstveno-tehničko područje, polje Društvene znanosti i sport. Učenici koji završe našu školu mogu svoje obrazovanje nastaviti u Bosni i Hercegovini, zemljama njemačkog govornog pordućja ali i širom svijeta.

Mi obrazujemo učenike do najviših nivoa akademskih postignuća, omogućavamo im da dostignu i prošire svoje potencijale i pripremamo ih da postanu produktivni, odgovorni, etički, kreativni i suosjećajni članovi društva, u kojem procesu nastavnici, učenici i roditelji zajednički promovišu temeljne moralne i građanske vrijednosti, te zajedno unaprjeđuju poziciju prestižne osnovne škole u Kantonu Sarajevo.

Naš moto „Ovdje stvaramo budućnost“ odražava naše razumijevanje i uvjerenja. Cilj nam je osigurati da djeca u našoj školi dobiju visokokvalitetno iskustvo učenja zasnovano na širokom i uravnoteženom nastavnom planu i programu.

Vjerujemo da je sretno dijete uspješno te kontinuirano podržavamo okruženje u kojem sva djeca uživaju u učenju, ostvaruju svoje potencijale i postaju samostalni doživotni učenici.

Pozicija: Nastavnik/ca muzičke kulture, 6 časova nastavne norme

Profil i stručna sprema:

Muzička akademija, Profesor teoretskih muzičkih predmeta – VII stepen (po starom sistemu) ili druge visokoškolske umjetničke muzičke institucije sa odgovarajućim odsjecima Muzička akademija, Odsjek za muzičku teoriju i pedagogiju - Bakalaureat/Bachelor muzičke teorije i pedagogije, najmanje u četverogodišnjem trajanju, 240 ECTS (po Bolonjskom procesu).
Muzička akademija, Odsjek za muzičku teoriju i pedagogiju – Magistar muzičke teorije i pedagogije, 300 – ECT (po Bolonjskom procesu).
profesor Muzičke kulture i teoretsko-muzičkih predmeta(po starom) –Nastavnički fakultet nastavnik Muzičkog odgoja/kulture -VŠS- (po starom)Nastavnički fakultet

Uslovi:

Pored općih uslova utvrđenih Zakonom o radu (''Službene novine F BiH'' 26/16) za zasnivanje radnog odnosa,  kandidati treba da ispunjavaju i posebne uslove predviđene Zakonom o osnovnom odgoju i obrazovanju Kantona Sarajevo, Nastavnim planom i programom za osnovnu školu i Pedagoškim standardima i općim normativima za osnovni odgoj i obrazovanje i normative radnog prostora, opreme nastavnih sredstava i učila po predmetima za osnovnu školu.

  • Iskustvo i posvećenost u radu sa djecom.
  • Orijentiranost ka timskom radu, ali i spremnost za samostalno obavljanje zadataka.
  • Samoinicijativnost, sposobnost odlučnog reagovanja u kriznim situacijama.
  • Spremnost za preuzimanje odgovornosti i profesionalnost u radu.
  • Ljubaznost i susretljivost.
  • Spremnost na učenje i prihvatanje sugestija.
  • Njemački jezik poželjno.
  • Engleski jezik minimalno C1 nivo poznavanja jezika.
  • Želja za rad, timski duh i inovativnost na prvom su mjestu.

Opis posla:

Nastavnik je temeljni i najvažniji faktor u odgojno-obrazovnom radu. Uspjeh svih oblika odgojno-obrazovnog procesa uvelike ovisi o njegovoj stručnoj, pedagoško-psihološkoj i didaktičko-metodičkoj osposobljenosti, angažiranosti i kreativnosti. Od nastavnika se očekuje da bude vješt animator, promotor i realizator umjetničkih postignuća, te da posjeduje visok nivo općeg obrazovanja i široku opću kulturu. Nastavnik/ca muzičke kulture treba da odgaja i obrazuje djecu od petog do devetog razreda osnovne škole, poučava muziku i stara se o cjelovitom razvoju učenika.

Ključne odgovornosti:

  • Odlično znanje Zakona o osnovnom i srednjem obrazovanju i propisa kojima se reguliše rad u osnovnoj školi
  • Odlično znanje pedagoških standarda i normativa
  • Odlično znanje servisa EMIS/eDnevnik i rada u istom
  • Drugi poslovi po zahtjevu nadređenog

Vaše prijave možete poslati putem opcije: "Prijavite se na oglas".