Odgajatelj u predškolskoj ustanovi (m/ž)

Objavio International Montessori House Sarajevo, 13.08.2024. - Sarajevo

Stručna sprema:
  • B.A. ili M.A. Predškolskog odgoja
Uslovi:
  • Pored općih uslova utvrđenih Zakonom o radu (''Službene novine F BiH'' 26/16) za zasnivanje radnog odnosa,  kandidati treba da ispunjavaju i posebne uslove predviđene Zakonom o predškolskom odgoju i obrazovanju u Kantonu Sarajevo, Nastavnim planom i programom za predškolsku ustanovu i Pedagoškim standardima i općim normativima za predškolski odgoj i obrazovanje i normativima radnog prostora, opreme nastavnih sredstava i učila po oblastima za predškolsku ustanovu.
  • Želja za rad, timski duh i kreativnost temelji su IMH organizacijske kulture.

Opis posla
  • Individualni i grupni rad sa djecom
  • Saradnja sa roditeljima
  • Nadzor, briga i njega djece
  • Stručno usavršavanje u oblasti predškolskog odgoja
  • Usvajanje i dosljedna primjena Montessori metodologije
  • Planiranje i organiziranje obaveznih i slobodnih aktivnosti
  • Ostali poslovi po nalogu pretpostavljenog
*Mogućnost obavljanja pripravničkog staža do polaganja stručnog ispita.

Ključne odgovornosti
  • Kreiranje i realizacija edukativno-zabavnog rada sa djecom.
  • Praćenje grupne dinamike i djelovanje.
  • Primjena metoda i tehnika u radu primjerenih djeci.
  • Obogaćivanje spoznaja i vještina u skladu sa Montessori pedagogijom.
  • Kreativnost i autentičnost u radu sa djecom.
  • Saradnja sa roditeljima.
  • Odgovornost, želja za rad, timski duh i inovativnost.
Dokumentacija: Po konačnosti Odluke o izboru idealnog kandidata, izabrani kandidat dužan je dostaviti dokumente po uputi.

Rok za prijavu: Konkurs ostaje otvoren 30 (trideset) radnih dana od dana objavljivanja. Krajnji rok za prijavu je 30.08.2024. godine.

Prijava se vrši isključivo dostavljanjem biografije putem opcije "Prijavite se na oglas".

Biće kontaktirani samo oni kandidati koji uđu u uži izbor.