Stručni saradnik za procjenu rizika i upravljanje rizikom SPN i FT (m/ž)

Objavio Union Banka, 16.10.2024. - Sarajevo

Na osnovu člana 5. Pravilnika o radu i Odluke Uprave Banke od 24.09.2024. godine raspisuje se JAVNI OGLAS za prijem na rad na neodređeno vrijeme
uz probni rad od 6 mjeseci:

Stručni saradnik za procjenu rizika i upravljanje rizikom SPN i FT, 1 izvršilac

 Mjesto rada: Sarajevo

 Opšti uslovi koje kandidat treba da ispunjava:

  • Da je državljanin BiH,
  • Da je stariji od 18 godina,
  • Opšta zdravstvena sposobnost za vršenje poslova navedenog radnog mjesta.

Opis posla:

  • Svakodnevno praćenje izvještaja o transakcijama pravnih i fizičkih lica koja su prekoračila utvrđene limite i obavljanje drugih radnji propisanih procedurom praćenja i provjere transakcija iznad limita
  • Svakodnevno praćenje transakcija koje se obavljaju putem elektronskog bankarstva, u cilju otkrivanja i obustavljanja od izvršenja transakcija sa sumnjivim obilježjima
  • Kontinuirano praćenje uspostavljanja poslovnih odnosa s novim klijentima, radi provjere usklađenosti dodijeljenog nivoa rizika sa parametrima za procjenu rizika, te usklađenosti transakcija obavljenih preko novootvorenih računa sa predviđenom prirodom i namjenom poslovnog odnosa
  • Predlaganje izmjena dodijeljenog nivoa rizika klijentima, na osnovu saznanja o sumnjivim aktivnostima klijenata ili promjena drugih okolnosti, na osnovu kojih je klijentu određen raniji nivo rizika
  • Koordinacija procesa procjene rizika od pranja novca i finansiranja terorističkih aktivnosti
  • Identifikuje operativne rizike i aktivno učestvuje u procesu upravljanja operativnim rizikom
  • Obavljanje i drugih poslova po nalogu neposrednog rukovodioca.

Posebni uslovi:

  • Stručna sprema: VSS
  • Usmjerenje: Ekonomsko/Društveno
  • Radno iskustvo: Najmanje 2 godine radnog iskustva na istim ili sličnim poslovima
  • Stručna znanja: Poznavanje bankarskog poslovanja, dobro poznavanje Zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranju terorizma
  • Informatičke vještine: Aktivno poznavanje rada na računaru /MS Office/
  • Lične vještine i ponašanja: Organizacijske sposobnosti, sposobnost samostalnog i brzog donošenja odluka, mogućnost preuzimanja odgovornosti, kreativnost u radu, proaktivan pristup radu, mogućnost
    rada u stresnim situacijama, pouzdanost, snalažljivost, preciznost, otvorenost prema čestim promjenama u zakonskoj regulativi, usmjerenost prema kvalitetu i rezultatu, fleksibilnost, komunikacijske vještine, sposobnoist rada u timu.
    Strani jezik: Engleski jezik (osnovno znanje)
    Ostalo: Da ispunjava uslove propisane članom 49. Zakona o sprečavanju pranja novca i finansiranja terorizma: da nije bilo osuđivano pravosnažnom presudom niti da se protiv njega vodi krivični postupak, da ima odgovrajuće profesionalne kvalifikacije za zadatke sprečavanja i otkrivanja pranja novca i finansiranja terorističkih aktivnosti te karakteristike i iskustvo neophodno za obavljanje funkcije
    ovlaštenog lica, da dobro poznaje prirodu poslovnih aktivnosti Banke na poljima izloženosti riziku pranja novca i finansiranja terorističkih aktivnosti.
  • Vozačka dozvola „B“ kategorije-aktivni vozač

Dokumenti koji se dostavljaju uz prijavu:

Sva dokumentacija tražena javnim oglasom se dostavlja u originalu ili ovjerenoj kopiji (ne starija od 6. mjeseci).

Izabrani kandidat je dužan prije zasnivanja radnog odnosa dostaviti potrebnu dokumentaciju u skladu sa internim aktima Banke.

Rok za dostavu: Oglas ostaje otvoren 10 (deset) dana od dana objavljivanja odnosno od 16.10. do 25.10. 2024. godine.

Prijave sa dokazima o ispunjavanju uslova traženih u oglasu mogu se ISKLJUČIVO dostaviti neposredno na protokol Union banke dd Sarajevo ili preporučeno putem pošte na adresu:

  • UNION BANKA DD SARAJEVO
  • Hamdije Kreševljakovića br.19
  • 71 000 Sarajevo,
  • ODJEL ZA UPRAVLJANJE  LJUDSKIM  RESURSIMA sa naznakom “Prijava na Oglas za radnu poziciju-Stručni saradnik za procjenu rizika i upravljanje rizikom SPN i FT-NE OTVARATI”

Javni oglas se sprovodi u skladu sa Uredbom o postupku prijema u radni odnos u javnom sektoru u Federaciji Bosne i Hercegovine („Službene novine br. 13/19, 9/21,53/21).

Za sprovođenje procedure po ovom javnom oglasu formirat će se jedna (1) Komisija za prijem u radni odnos.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje, kao ni prijave kandidata koji nemaju iskustva u finansijskim institucijama.

Sa kandidatima koji ispunjavaju uslove utvrđene u oglasu obaviće se intervju.

O datumu, vremenu i mjestu intervjua kandidati će biti naknadno obaviješteni. Sve prijave i navedeni podaci se smatraju strogo povjerljivim i s njima se postupa kao sa poslovnom tajnom.

Dostavljena dokumentacija ne podliježe vraćanju.

Prijavite se na oglas
Ukoliko imate više dokumenata (CV, reference...) predlažemo da ih spojite u jedan dokument (PDF ili docx).
Napišite što detaljnije zašto se prijavljujete baš na ovu poziciju i ukratko se predstavite.

* Obavezna polja