Mašinski inžinjer u održavanju (m/ž)

Objavio Proven, 27.06.2024. - Sarajevo

Opis poslova:

  • Sačinjavanje prijedloga organizacije, plana i upravljanja poslovima u Odjelu održavanja;
  • održavanje svih vrsta mašinskih proizvoda i postrojenja, mašinske opreme i alata, te kontrola, nadzor i ostali poslovi u vezi sa njihovom upotrebom i održavanjem;
  • održavanje svih objekata u vlasništvu Društva, prostora, instalacija i inventara, te kontrola, nadzor i ostali poslovi u vezi sa njihovom upotrebom i održavanjem;
  • planiranje, organizovanje i provedba mjera zaštite na radu, praćenje i implementacija propisa koji regulišu tu oblast, kontrola primjene mjera zaštite na radu;
  • projektovanje radionica i industrijskih pogona za proizvodnju svih vrsta proizvoda od metala, plastičnih masa i drugih materijala;
  • uspostavljanje standarda i postupaka kontrole radi osiguranja djelotvornog, pouzdanog i sigurnog funkcionisanja svih vrsta mašinskih proizvoda i postrojenja, te nadzor u toku njihove upotrebe;
  • sačinjavanje prijedloga akata iz domena rada Odjela održavanja (procedura, uputstava, postupaka i sl.);
  • planiranje, organizovanje i koordinacija nabavki rezervnih dijelova, inventara, alata i materijala potrebnih za poslove održavanja i održavanje minimalnih količina zaliha istih;
  • dijagnosticiranje kvarova složenih mašinskih proizvoda;
  • pružanje savjeta u vezi sa navedenim poslovima, kao i o tehnološkim aspektima pojedinih materijala, proizvoda i postupaka;
  • vođenje propisanih evidencija i interno izvještavanje.

Posebni minimalni uslovi:

  • VSS (VII stepen/visoko obrazovanje Bolonjskog sistema, najmanje 180 ETC), završen mašinski fakultet - proizvodni ili konstruktivni smjer
  • poželjno radno iskustvo na istim ili sličnim poslovima u proizvodnim društvima
  • odlično poznavanje rada na računaru
  • aktivno znanje engleskog ili njemačkog jezika

Vaše prijave možete poslati putem opcije: "Prijavite se na oglas".