Stručni saradnik za administraciju baza podataka i aplikacija (m/ž)

Objavio Union Banka, 12.10.2023. - Sarajevo

Na osnovu člana 3. Pravilnika o radu raspisuje se:

JAVNI OGLAS

za prijem na rad na neodređeno vrijeme uz probni rad o šest mjeseci

1.Naziv poslova za koji se raspisuje javni oglas:

Stručni saradnik za administraciju baza podataka i aplikacija, 1 izvršilac

2. Mjesto rada:  Sarajevo

3. Opšti uslovi koje kandidat treba da ispunjava:

  • da je državljanin BiH
  • da je stariji od 18 godina
  • opšta zdravstvena sposobnost za vršenje poslova navedenog radnog mjesta

4. Opis poslova za radno mjesto:

  • Informiše i konsultuje Voditelja Odjela za sistemsku podrsku i direktora Sektora za IKT o svim bitnim pitanjima iz svoje odgovornosti
  • Odgovara za ispravno funkcionisanje, nadogradnju i administraciju baze i aplikacije BI Sistema kao i ostalih baza podataka i vezanih aplikacija
  • Koordinira razvoj Core aplikacije prema potrebama i u saradnji sa poslovnom stranom
  • Odgovara za obezbjeđivanje i održavanje testnih aplikativnih okolina
  • Odgovara za primjenu nodogradnji CORE aplikacije Banke
  • Učestvuje u testiranju rezervne informatičke lokacije
  • Upravlja batch procesima (praćenje i otklanjanje grešaka)
  • Održava i kontroliše interakciju sa eksternim sistemima (razmjene podataka, učitavanje podataka, on line konekcije)
  • Odgovara za administraciju Sistema elektronskog bankarstva i vrši podršku klijentima korisnicima
  • Odgovara za ORACLE licenciranje
  • Obezbjeđuje i održava testne database okoline
  • Odgovoran za periodično testiranje ispravnosti ORACLE database sigurnosne kopije
  • Odgovoran za kreiranje izvještaja prema potrebama i zahtjevima poslovne strane
  • Učestvuje u izmjenama na database infrastrukturi produkcionog servera
  • Učestvuje u izmjenama na database infrastrukturi servera rezervne informatičke lokacije
  • Identifikuje operativne rizike i aktivno učestvuje u procesu upravljanja operativnim rizikom
  • Obavlja ostale poslove po nalogu Voditelja Odjela i direktora Sektora

Posebni uslovi:

  • Stručna sprema: VSS
  • Usmjerenje: Informatičko/Elektrotehničko
  • Radno iskustvo: Najmanje 2 godine radnog iskustva u struci
  • Stručna znanja: Potrebno poznavanje administracije Oracle baze podataka
  • Informatičke vrijednosti
  • Iskustvo u administriranju Oracle baze podataka
  • Iskustvo u radu sa backup serverima
  • Iskustvo u radu sa Windows i Linux operativnim sistemima
  • Iskustvo u radu sa sistemskim i mrežnim HW i SW
  • Iskustvo u radu sa virualizacijskim serverima
  • Lične vještine i ponašanja: Organizacijske sposobnosti, sposobnost samostalnog i brzog donošenja odluka, mogućnost preuzimanja odgovornosti, analitičko razmišljanje, flesibilnost u radu komunikativnost i pregovaračke sposobnosti,kreativnost u radu, sposobnost rada u stresnim situacijama, pouzdanost, preciznost, timski rad
  • Strani jezik: Aktivno znanje engleskog jezika
  • Ostalo: Vozačka dozvola „B“ kategorije

5.Dokumenti koji se dostavljaju uz prijavu:

  • Svojeručno potpisan Obrazac (isti se može preuzeti na web stranici Banke)
  • Biografija sa kontakt podacima (CV)
  • Diploma o završenom obrazovanju

Sva dokumentacija tražena javnim oglasom se dostavlja u originalu ili ovjerenoj kopiji (ne starija od 6 mjeseci)
Izabrani kandidat je dužan prije zasnivanja radnog odnosa dostaviti potrebnu dokumentaciju u skladu sa internim aktima Banke

6. Rok za dostavu:
Oglas ostaje otvoren 15 (petnaest) dana od dana objavljivanja odnosno do 24.10.2023.godine
Prijave sa dokazima o ispunjavanju uslova traženih u oglasu mogu se dostaviti neposredno na protokol Union Banke dd Sarajevo ili preporučeno putem pošte na adresu:

UNION BANKA DD SARAJEVO
Hamdije Kreševljakovića br.19
71 000 Sarajevo,
ODJEL ZA UPRAVLJANJE LJUDSKIM RESURSIMA sa naznakom “Prijava
na Oglas za radnu poziciju STRUČNI SARADNIK ZA ADMINISTRACIJU
BAZA PODATAKA I APLIKACIJA –-NE OTVARATI”

Javni oglas se sprovodi u skladu sa  Uredbom o postupku prijema u radni odnos u javnom sektoru u Federaciji Bosne i Hercegovine („Službene novine br. 13/19, 9/21 i 53/21). Za sprovođenje procedure po ovom javnom oglasu formirat će se jedna (1) Komisija za prijem u radni odnos.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje. Sa kandidatima koji ispunjavaju uslove utvrđene u oglasu obaviće se intervju. O datumu, vremenu i mjestu intervjua kandidati će biti naknadno obaviješteni.

Sve prijave i navedeni podaci se smatraju strogo povjerljivim i s njima se postupa kao sa poslovnom tajnom.
Dostavljena dokumentacija ne podliježe vraćanju.