Vođa recepcije (m/ž)

Objavio AL THANI, 24.07.2024. - Sarajevo

Tražimo dinamičnog i vrlo praktičnog hotelijerskog stručnjaka na poziciji: Vođa recepcije (Bosmal Arjaan by Rotana, Sarajevo, Bosna i Hercegovina)

Opis posla:

Vaša će uloga uključivati ključne odgovornosti kao što su:

  • Planira i organizuje rad svog odjela i svih radnika u njemu
  • Komunicira i inicira dobijanje povratnih informacija od gostiju i njihove preference u vezi hotelskih usluga i osigurava da se iste poštuju kako bi se povećalo zadovoljstvo gostiju,
  • Osigurava maksimalni prihod od prodaje soba u okviru propisanih smjernica, te istovremeno kontroliše dostupnost soba u periodima visoke popunjenosti,
  •  Aktivno učestvuje u promociji i prodaji programa lojalnosti, F&B aktivnosti, hotelskih sadržaja i sadržaja Društva u cjelini,
  • Vodi i savjetuje tim kako bi postigli najveći nivo usluge prema gostima i zadovoljstva zaposlenika koristeći sve hotelske standarde i procedure,
  • Osigurava poštuje računovodstvene i finansijske procedure koje se odnose na dio recepcijskog poslovanja, kao što je izdavanje računa, evidencija izvršenih usluga, te naplata istih, o čemu ima kontinuirani odnos sa Službom računovodstva i finansija,
  • Brine se o žalbama gostiju i pomaže da se održe dobri odnosi između menadžmenta hotela i gostiju tako što odmah rješava njihove zahtjeve, upite ili žalbe,
  • Obrađuje sve sve troškove po gostu od dolaska (check-in) do odlaska (check-outa) gostiju, osiguravajući njihovu tačnost, te da su eventualni dodatni troškovi uredno evidentirani
  • Vrši naplatu, te izdavanje računa gostima i korisnicima svih hotelskih usluga,
  •  Vodi računa o arhivi i urednosti iste

Uslovi:

  • Idealni kandidat trebao bi imati  2 godine iskustva na rukovodećim poslovima u struci, minimalno SSS
  • Dobro poznavanje engleskog jezika, poznavanje rada na računaru i rada na hotelskom programu Opera, te imati izvrsne komunikacijske vještine, kako usmene, tako i pismene
  • Trebali biste biti dinamični pregovarač sa instinktom za detalje i sposobnošću vođenja do rješenja
  • Posjedovati snažnu komercijalnu orijentaciju sa širokim poslovnim razumijevanjem i vještinama, kako biste se usredotočili na ključna pitanja sa pažnjom na detalje i tačnost informacija

Vaše prijave pošaljite putem opcije "Prijavite se na oglas".