Direktor finansija (m/ž)

Objavio STARline Mercedes-Benz, 25.06.2024. - Sarajevo

STARline d.o.o Sarajevo ovlašteni je Mercedes-Benz partner u BiH za prodaju i servisiranje Mercedes-Benz vozila putničkog i komercijalnog programa.

S ciljem ostvarenja poslovih ciljeva i daljnjeg razvoja našeg poslovanja u potrazi smo za novim članom našeg tima na poziciji:

Direktor finansija

Opis radnog mjesta:

  • Planiranje, organiziranje i vođenje svih procesa u Odjelu finansija i računovodstva.
  • Izrada finansijskih i računovodstvenih izvještaja za nadležne institucije i Upravu Društva.
  • Koordiniranje poslovanja s tijelima državne uprave, bankama i revizorskim kućama.
  • Praćenje i usaglašavanje internih računovodstvenih procesa i procedura sa zakonskom regulativom iz oblasti finansija i računovodstva.
  • Pripremanje analiza poslovanja i upravljanje troškovima.
  • Sudjelovanje u izradi i prijedlozima za iskazivanje poslovnih rezultata, izradi strategije, poslovne politike i finansijskih planova
  • Obezbjeđuje efikasnu saradnju sa drugim funkcijama u Društvu;
  • Finansijska analiza poslovanja Društva, budžetiranje i kontroling;
  • Izrada mjesečnih obračuna PDV-a, bilansa stanja, računa dobiti i gubitka, godišnjeg obračuna poreza na dobit
  • Izrada završnog računa, financijskih kvartalnih izvještaja za Upravu, mjesečne realizacije za Upravu i Nadzorni odbor, izvještaja za Poreznu upravu, statistiku i svih ostalih zakonom propisanih izvještaja, te odgovornost za njihovu tačnost i usklađenost sa zakonskim propisima
  • Priprema izvještaja za godišnju skupštinu vlasnika, praćenje Registra stvarnih vlasnika
  • Priprema dokumentacije za godišnju policu osiguranja imovine
  • Unaprijeđivanje sistema obrade podataka i kvaliteta izvještavanja u smislu stalne nadogradnje u
  • funkciji kontrolinga i upravljanja
  • Odgovoran/a je za sprovođenje sistema interne kontrole
  • Kontrola korištenja kredita
  • Upravljanje ljudskim potencijalima unutar Odjela

Uslovi koje kandidat treba da ispunjava:

  • VSS ekonomski fakultet;
  • Certifikat računovođe i važeću licencu;
  • Najmanje pet godina radnog iskustva, od toga najmanje 3 godine na rukovodećoj poziciji iz oblasti finansija i/ ili računovodstva;
  • Poželjno prethodno iskustvo u Infonet sistemu
  • Samostalnost i proaktivnost u radu
  • Razvijene analitičke sposobnosti
  • Dobre rukovodeće i komunikacijske vještine
  • Tačnost i preciznost u radu
  • Odlično poznavanje računovodstvenih programa
  • Poznavanje engleskog jezika;
  • Dobro poznavanje računovodstvenih standarda, finansijskih i poreznih propisa;

Nudimo Vam:

  • Priliku za siguran posao, te stabilna i redovna primanja;
  • Pozitivno i ugodno radno okruženje;
  • Mogućnost napredovanja i profesionalnog razvoja;

Molimo sve zainteresirane kandidate da CV dostave najkasnije do 20.07. 2024.godine putem opcije: "Prijavite se na oglas".

Napomena: Samo kandidati koji ispunjavaju tražene kriterije i uđu u uži izbor će biti kontaktirani i uključeni u daljnji selekcijski proces.