Oglas

Saradnik za stanovništvo - Lični bankar (m/ž)

Objavio Union Banka, 26.09.2024. - Sarajevo

Na osnovu člana 3. Pravilnika o radu i Odluke Uprave Banke UB-1/3-8279-10.1.1/24 od 24.09.2024. godine raspisuje se: JAVNI OGLAS za prijem na rad na određeno vrijeme u trajanju od jedne godine, uz probni rad od šest mjeseci:

Saradnik za stanovništvo-lični bankar, 1 izvršilac

 Mjesto rada: Sarajevo

 Opšti uslovi koje kandidat treba da ispunjava:

  • Da je državljanin BiH,
  • Da je stariji od 18 godina,
  • Opšta zdravstvena sposobnost za vršenje poslova navedenog radnog mjesta.

Opis poslova:

  • Sveobuhvatno servisiranje (financijske i sve ostale bankovne usluge) klijenata sa visokim potencijalom profitabilnosti – zaprimanje i obrada kreditnih zahtjeva te potrebne popratne dokumentacije klijenata i evidentiranje instrumenata osiguranja, obrada zahtjeva za izdavanje kartičnih proizvoda i izdavanje kartica, savjetovanje o depozitnim proizvodima banke, akvizicija novih klijenata,
  • Nadgledanje plasmana i naplata – praćenje urednosti podmirenja obaveza klijenta, kontaktiranje klijenta  te koordiniranje saradnje s Odjelom za pravne poslove  i Sektorom za kreditne i operativne rizike,
  • Vodi evidenciju klijenata u cilju upoznavanja potencijalnih potreba klijenata, te upoznavanje klijenata sa ponudom Banke,
  • Održavanje kvalitetnog kontakta s klijentima, poznavanje porodične situacije i ostalih podataka o klijentu, te obilaženje klijenata po potrebi,
  • Davanje osnovnih informacija – lično, telefonom, mail-om,
  • Predlaganje mjera poboljšanja prodaje u dogovoru s direktorom i analiza rezultata,
  • Aktivno povećanje broja proizvoda u korištenju po klijentu,
  • Odgovornost za realizaciju smjernica poslovne politike banke na nivou poslovnice,
  • Prepoznavanje potencijala klijenata – segmentacija i kategorizacija klijenata,
  • Obavlja inicijalne kontakte s potencijalnim klijentima,
  • Kvalitetno vodi ukupne poslovne odnose sa stanovništvom u skladu s politikama i procedurama Banke,
  • Prodaje i aktivno nudi sve proizvode i usluge tzv. masovnim klijentima,
  • Obezbjeđuje nove klijente,
  • U poslovnicama u kojima ne postoji dovoljan potencijal opslužuje klijente druge poslovnice,
  • Sarađuje sa drugim organima Banke, koordiniranje kontakata sa stručnim organima,
  • Sudjeluje u marketinškim aktivnostima u cilju akvizicije, promocije proizvoda i usluga Banke, te post-prodajnim aktivnostima,
  • Prati rad konkurencije,
  • Učestvuje u prodajnim kampanjama,
  • Po potrebi sačinjava određene izvještaje,
  • Nadgledanje plasmana i rana naplata – praćenje urednosti podmirenja obaveza klijenta, kontaktiranje klijenta te koordinacija  saradnje sa Odjelom za pravne poslove i Sektorom za kreditne i operativne rizike,
  • Postavljanje mjera prodaje - prodajnih akcija u dogovoru s rukovodiocem poslovnice i analiza rezultata,
  • Identifikuje operativne rizike i aktivno učestvuje u procesu upravljanja operativnim rizikom
  • Praćenje i odgovornost za  ispunjenje naknadnih uslova za klijente u okviru svoje nadležnosti
  • Ostali poslovi po nalogu nadležnih osoba.

Posebni uslovi:

  • Stručna sprema: VSS/VŠS/SSS
  • Usmjerenje: Ekonomsko/Društveno
  • Radno iskustvo: Najmanje 1 godina rada na istim ili sličnim poslovima u finansijskim institucijama
  • Stručna znanja: Poznavanje kreditnih i depozitnih proizvoda i usluga banke namjenjenih stanovništvu
  • Informatičke vrijednosti: Aktivno poznavanje rada na računaru (MS Office)
  • Lične vještine i ponašanja: Organizacijske sposobnosti, sposobnosti procjene, planiranja i odlucivanja, razvijene prodajne vještine, prepoznavanja potreba klijenta, pouzdanost i preciznost, izražena komunikativnost i vještine pregovaranja, sposobnost rada pod stresom, usmjerenost prema kvalitetu i rezultatu, odnos prema klijentu.
  • Strani jezik: Engleski jezik (aktivno znanje jezika u govoru i pismu)
  • Ostalo: Vozačka dozvola - B kategorije.

 Dokumenti koji se dostavljaju uz prijavu:

Sva dokumentacija tražena javnim oglasom se dostavlja u originalu ili ovjerenoj kopiji (ne starija od 6.mjeseci).

Izabrani kandidat je dužan prije zasnivanja radnog odnosa dostaviti potrebnu dokumentaciju u skladu sa internim aktima Banke.

Rok za dostavu: Oglas ostaje otvoren 8 (osam) dana od dana objavljivanja odnosno do 03.10.2024. godine.

Prijave sa dokazima o ispunjavanju uslova traženih u oglasu mogu se dostaviti neposredno na protokol Union banke dd Sarajevo ili preporučeno putem pošte na adresu:

  • UNION BANKA DD SARAJEVO
  • Hamdije Kreševljakovića br.19
  • 71 000 Sarajevo,
  • ODJEL ZA UPRAVLJANJE  LJUDSKIM  RESURSIMA sa naznakom “Prijava na Oglas za radnu poziciju- Saradnik za stanovništvo-lični bankar-NE OTVARATI”

Javni oglas se sprovodi u skladu sa Uredbom o postupku prijema u radni odnos u javnom sektoru u Federaciji Bosne i Hercegovine („Službene novine br. 13/19, 9/21,53/21).

Za sprovođenje procedure po ovom javnom oglasu formirat će se jedna (1) Komisija za prijem u radni odnos.

Nepotpune i neblagovremene prijave neće se uzeti u razmatranje, kao ni prijave kandidata koji nemaju iskustva u finansijskim institucijama.

Sa kandidatima koji ispunjavaju uslove utvrđene u oglasu obaviće se intervju.

O datumu, vremenu i mjestu intervjua kandidati će biti naknadno obaviješteni. Sve prijave i navedeni podaci se smatraju strogo povjerljivim i s njima se postupa kao sa poslovnom tajnom.

Dostavljena dokumentacija ne podliježe vraćanju.

Prijavite se na oglas
Ukoliko imate više dokumenata (CV, reference...) predlažemo da ih spojite u jedan dokument (PDF ili docx).
Napišite što detaljnije zašto se prijavljujete baš na ovu poziciju i ukratko se predstavite.

* Obavezna polja